آموزش سئو و بهینه سازی

آموزش سئو، وبلاگ نویسی، بازاریابی اینترنتی و مبانی بازاریابی اجتماعی

آموزش سئو و بهینه سازی

آموزش سئو، وبلاگ نویسی، بازاریابی اینترنتی و مبانی بازاریابی اجتماعی

وان بلاگینگ وبلاگ ساده و محتوا محور برای آشنایی وبلاگ نویسان مبتدی و تازه وارد، ساخته شده است تا بتواند با کمک آموزش های تهیه شده توسط تیم مدیریت به آنها یاد بدهد چطور محتوای سبز را وارد وبلاگستان فارسی کنند.

۱۱ مطلب در فروردين ۱۳۹۵ ثبت شده است

بازاریابی اجتماعی که این روزها بسیار پر طرفدار شده نیز راه و روش هایی دارد. ما نیز در وان بلاگینگ این بخش را افتتاح کردیم که به شما یاد بدهیم چطور و چگونه از این روش برای بهبود تجارت آنلاین خود و همچنین درآمد بیشتر استفاده کنید. در این مطلب که به عنوان اولین مطلب این بخش محسوب میشود نگاهی انداخته ایم به دلایلی که باعث موفق نشدن شما در بازاریابی اجتماعی می‌شود. 

در یکی از مطالب قبلی وان بلاگینگ که در مورد بهبود تجارت آنلاین وبلاگ بود نوشته بودیم که نویسندگی مهمان در سایت ها و وبلاگ های رقیبان شما چقدر میتواند کمک کند که رتبه خود را بالا بیاورید. در همین راستا چندین درخواست از دوستان وان بلاگینگی داشتیم که کمی بیشتر توضیح دهید، از این رو من تصمیم گرفتم مطالب و مقاله های مختلفی را مطالعه کنم و نتیجه را در اینجا بنویسم. اول از همه نویسندگی مهمان و اینکه چطور خود را به یک بلاگر معرفی کنید دردسر های فراوان دارد. دوستان زیادی درباره اش نوشته اند اما من در ادامه مطلب میخواهم اشتباهات رایج را بیان کنم.

اگر از مطلب های قبلی وان بلاگینگ بازدید کرده باشید در مطلبی که درباره نکات مهم در نوشتن مطلب بود اشاره شد که باید از تصاویر در مطالب خود استفاده کرد و ما در آنجا توضیحاتی داده ایم که اینجا نقل قول میکنم :

همیشه گفتند شنیدن کی بود مانند دیدن ! اگر به متن خود یک یا چند عکس مرتبط اضافه کنید میتوانید مخاطب بیشتری را جذب کنید. مهم نیست که چه موضوعی است. فقط تصاویر مرتبط با موضوع را پیدا کنید و به آن اضافه کنید. البته بهتر است از تصاویر با کیفیت استفاده کنید که چشم مخاطب اذیت نشود. اگر هم در طراحی سررشته دارید گاه به گاه اینفوگرافیک هایی را طراحی کنید و در وبلاگ اضافه کنید البته لازم نیست در آن کتاب بنویسید فقط نکته های کوتاه و کامل را در آن به صورت بصری بگذارید.
در همین راستا قرار شد که چند وبسایت که میتوانید از آنها در موضوعات مرتبط خود عکس های با کیفیت دریافت کنید نام ببریم تا شما از آنها استفاده کنید. از این نوع وبسایت ها بسیار و بسیار وجود دارند اما ما گلچینی از بهترین ها را برایتان آماده کرده ایم که شما از آن بتوانید به‌راحتی استفاده کنید.

شاید کمی خنده دار باشد، حداقل برای پدر ها و مادر هایی که تنها انتظارشان این است که پسرشان یا دکتر شود یا مهندس، خب چقدر دکتر و مهندس ؟ تصور کنید اگر همه دکتر و مهندس شوند چه کسی ماشین ها را تعمیر کند ؟ چه کسی مبل بسازد ؟ یا چه کسی وبلاگ بنویسید ؟ اگر بتوانید پدر و مادرتان را راضی کنید که یک وبلاگ نویس بشوید (وبلاگ نویسی یک شغل نیست یه حرفه است که در این روزگار باید هر کسی بلد باشد، هنر وبلاگ نویسی زیر شاخه ای از هنر نوشتن است که حال به صورت دیجیتالی رشد کرده است) کار بزرگی کردید. این چند نکته را در نظر داشته باشید تا روحیه خود را بهتر و مشوق تر کنید. اول از همه باید این را بگویم که ما وبلاگ نویسانی داریم که به صورت تفریحی مینویسیند و بر عکس وبلاگ نویسانی که به صورت تخصصی وبلاگ می نویسند، خود من به وبلاگ نویسی مثل یک شغل نگاه نمیکنم من علاقه ای دارم به نوشتن که آن را به وبلاگ نویسی تبدیل کردم...

اما اگر میخواهید وبلاگ نویسی بشوید که برای هر نوشته شما چندین واکنش بیاید باید خیلی بیشتر از بقیه تلاش کنید و بدانید که چکار میکنید (کاری که اکثر وبلاگ نویس های ایرانی نمیکنند) اینطور است که موفق خواهید شد البته با صبر و خواندن و یاد گرفتن هر چیزی، از خواندن اشعار برای بازی کردن با کلمات تا خواندن دستورات نگارشی برای درست نوشتن... هر چه که باشد ما در این چندین نکته میخواهیم به شما بگوییم که چرا در دوران دانش آموزی باید به سمت وبلاگ نویسی رو بیاورید.

هدف گزاری شاید تنها چیزی باشد که هیچ وبلاگ نویسی هنوز رویش تمرکز نکرده باشد. در حالی که هدف گزاری یکی از مهم ترین کار ها برای تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس موفق و حرفه ای است. چیزی که قرار است در این مطلب یاد بگیریم این است که چطور هدف گزاری کنیم. اما قبل از اینکه بخواهیم هدفی را انتخاب کنیم باید بدانیم که ما برای چه وبلاگ یا تجارت خود را تاسیس کردیم ؟ برای سرگرمی ؟ پول به جیب زدن ؟ ارتقا فرهنگ ؟ کمک کردن به دیگران ؟ اول باید بدانید برای چه وبلاگ می نویسید که قبلا به آن اشاره شده است. اما اکثر افراد برای پول به جیب زدن وبلاگ می نویسند درحالی که خود میگویند نه، یک دروغ مسخره... قصد من این است که نسبت به این چهار موقعیت برایتان هدف های پیش رویتان را بگویم.